Języki:

  • Polski
Ta strona jest tworzona przy użyciu danych Wikimapii. Wikimapia jest ogólnodostępnym przedsięwzięciem wolontariuszy z całego świata. Zawiera informacje o 32480303 miejsc. Dowiedz się więcej o Wikimapii i przewodniku..

Sosnowiec - najnowsze komentarze

  • Plac manewrowy, klamra napisał 9 lat temu:
    Obecnie boisko szkolne.
  • Osiedle Juliusz, Tray gość napisał 9 lat temu:
    Bardzo niebezpieczne miejsce...
  • Przejazd kolejowy, Sotrudnik Nedowolny napisał 9 lat temu:
    Pracownicy płacą minimalną opłatę za 8 godzin za godziny nadliczbowe nie zapłaconych, stosunek bestialskich, odrażających warunkach. Ludzie nie pozostają przez długi czas!
  • Przejazd kolejowy, Sotrudnik Nedowolny napisał 9 lat temu:
    Szef oszusta i oszustwa! A praca odbywa się z łamania wszelkich norm i certyfikowanych pracowników. Wielokrotne naruszenie zasad bezpieczeństwa! Gorąco polecam!
  • Sosnowiec, leska40 gość napisał 9 lat temu:
    czy odszukam tu progi przelewowe na czarnej przemszy w sosnowcu
  • ul. Hutnicza, 4, anonim gość napisał 9 lat temu:
    gdyby ktoś był ciekawy o pod tym blokiem znajduje się schron
  • Park Środula, Sosnowiczanin gość napisał 9 lat temu:
    To nie jest Park Środula, ponieważ ten znajduje się pomiędzy ulicą Okrzei(do 1926r. nazywaną po prostu Środula) a dawną linią piaskową biegnącą niegdyś w okolicach ulicy Piotrkowskiej(mocno obecnie zdewastowany). Dopiero w latach 90-tych kiedy zaczęto obsiewać trawą dawne nieużytki, i obsadzać drzewkami zaczęły się pojawiać opisy Park Środula dla tego miejsca (tj. w klinie między Zaruskiego a 3-go Maja). Co ciekawe istnieją mapy z lat 90-tych, na których oba miejsca opisane są Park Środula! W Sosnowcu niestety jest wiele miejsc opisywanych przez dyletantów. Najlepszym przykładem są nazwy przystanków autobusowych, względnie tramwajowych: Zagórze Expo Silesia, Konstantynów Centrum Handlowe, Rudna Stawowa, czy rodzynek: Sielec Park!
  • Estakada, Bartek gość napisał 9 lat temu:
    Zrobił Banimex
  • Pałac Wilhelma, Tomasz gość napisał 10 lat temu:
    oraz przedszkole
  • Rondo im. Edwarda Gierka, MrErdek1 gość napisał 10 lat temu:
    2015. Zmieniono organizację ruchu. Poprzednio uprzywilejowanym kierunkiem ruchu był kierunek ul. Sienkiewicza - ul. 1-go Maja. Obecnie wszystkie wloty są podporządkowane. Na wlotach postawiono znaki C-12 w towarzystwie znaków A-7. Zgodnie z prawem jezdnia tak oznakowanego obiektu w formie placu biegnie, tak jak i jej podłużne pasy (pasy ruchu), DOOKOŁA centralnej wyspy a na wlotach nie ma prawa być strzałek kierunkowych, gdyż jest to obecnie ustawowe "Skrzyżowanie o ruchu okrężnym". Czy tak jest, uwzględniając istniejącą wśród polskich drogowców patologię made in Drexler z czasów Edwarda Gierka (znakowanie znakami C-12 obiektów które nie są "Skrzyżowaniami o ruchu okrężnym" ze strzałkami na wlotach i pasami ruchu biegnącymi wprost do wylotów a nie jedynie okrężnie) napiszą mieszkańcy Sosnowca.
  • Piekarnia, ja gość napisał 10 lat temu:
    zamknieta
  • Dom Weselny "Sielec", Anna Ks napisał 10 lat temu:
    Nie polecam. Po przyjeździe na miejscu okazało się że cena noclegu jest inna (wyższa) niż ustalałem telefonicznie, pan który nas przyjmował stwierdził że nic nie poradzi i jak nie pasuje to musimy sobie szukać innego noclegu (miejsce rezerwowałem prawie miesiąc wcześniej). Około 2 w nocy brakuje ciepłej wody. Zadzwoniłem w tej sprawie do "managera", odebrała jakaś pijana kobieta która szczerze i dosadnie stwierdziła że: "niestety ale ciepłej wody o tej godzinie to nie ma i nie będzie". Brak jakiejkolwiek recepcji, stróża czy ochroniarza, obiekt jest otwarty przez całą noc bez jakiegokolwiek nadzoru ze strony obsługi, każdy z zewnątrz może wejść na teren i do budynku. Do tego inne drobne "niuanse", tj: ręczniki hotelowe mikroskopijnych rozmiarów, nieszczelna, cieknąca kabina prysznicowa, niesprawne gniazdka elektryczne. Okolica nieciekawa. Porażka.
  • Były austriacki Urząd Celny, szkieletek napisał 10 lat temu:
    Co tam jest teraz? Mieszkania. Budynek obecnie niczym się nie różni od zwykłej kamienicy. Za to ma HISTORIĘ.
  • Staw hodowlany, Dario gość napisał 10 lat temu:
    15 lat temu jeszcze łowiło się tam ryby
  • Milowice, Remo34 napisał 10 lat temu:
    Granica między Pogonią (miastem Sosnowiec), a Milowicami (grutnami folwarku Milowce) jest narysowana na rosyjskiej mapie katastralnej z lat 1904-1905, dostępnej online na stronie internetowej http://www.zsip.sosnowiec.pl/geoportaltoolkit/map.php?skin=sosnowiec_miasto
  • Dziekanat Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego, Andrzej_G napisał 10 lat temu:
    Obiekt z pewną historią okupacyjną. Na niemieckim planie miasta Sosnowca z 1942, wydanym przez istniejące do dziś wydawnictwo S.Hirzel Verlag z Lipska figuruje pod numerem 25 jako siedziba oddziałów SHD, czyli obrony przeciwlotniczej. Mapa ta znajdowała się na stronie: www.djvu.com.pl, w dziale: stare plany i mapy. Ale teraz nie można znaleźć ani działu, ani mapy.
  • Biblioteka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, Andrzej_G napisał 10 lat temu:
    Podczas okupacji hitlerowskiej (1939-45) - siedziba KRIPO (Kriminalpolizei). Informacja z niemieckiego planu miasta Sosnowca z 1942, wydanego przez istniejące do dziś wydawnictwo S.Hirzel Verlag z Lipska.
  • Wieża Huty "Katarzyna", Andrzej S. gość napisał 10 lat temu:
    To jest wieża do ćwiczeń zakładowej straży pożarnej huty "Katarzyna". Zabudowania straży były obok (w tej chwili jest tam mały parking). Z dużym prawdopodobieństwem jej pierwotne przeznaczenie było inne ale nigdy nie była to wieża ciśnień (ta stała w innym miejscu na terenie zakładu).
  • Katarzyna, Damian gość napisał 10 lat temu:
    teren dawnej Huty "Katarzyna"
  • Park Sielecki, Damian gość napisał 10 lat temu:
    Dawny park Mauvego